Pěvecké kurzy Dagmar Peckové

Liteň, 15. – 20. 8. 2014

Dagmar PeckováObčanské sdružení Zámek Liteň si připomnělo 20. výročí od úmrtí významné české operní pěvkyně Jarmily Novotné pořádáním pěveckých interpretačních kurzů pro studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol a mladé profesionální pěvce.

Mistrovské pěvecké kurzy byly zaměřené zejména na českou píseň a českou operu pod vedením vyhledávané pedagožky paní Dagmar Peckové, a to přímo u zdroje genia loci, v prostorách zámeckého areálu Liteň, kde Jarmila Novotná žila.

Kurz byl zaměřen na písňový a operní repertoár těchto autorů: Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Klement Slavický, Petr Eben, Richard Wagner, Gustav Mahler, Richard Strauss.

Program

Každá aktivní účastnice měla zajištěno 5 hodin výuky s lektorkou a korepetitorem (Miroslav Sekera). Zpěvačky se věnovaly nejen pěvecké technice a přednesu, ale připraveny byly také přednášky a diskuse o životě a díle Jarmily Novotné, o liteňském areálu a aktivitách občanského sdružení. Veřejným výstupem byl závěrečný koncert účastnic.

Ohlédnutí za pěveckými kurzy

Jaký byl obsah pěveckých kurzů Dagmar Peckové v Litni a jak vypadala spolupráce s přední českou pěvkyní, přibližuje jedna z účastnic, mezzosopranistka Lucie Hilscherová v pořadu Mozaika na stanici ČRo Vltava. O mistrovských kurzech v Litni vyprávěla taky Dagmar Pecková v pořadu Mozaika na stanici ČRo Vltava dne 19. 8. 2014. A do třetice se liteňským pěveckým kurzům věnoval pořad Dity Hradecké na ČRo Vltava dne 27. 9. 2014 od 15 hodin.

Pěvecké kurzy ve fotografiích