Cena Jarmily Novotné

Zámek Liteň, z.s. spolupracuje s Mezinárodní pěveckou soutěží Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od roku 2013 udělujeme Cenu Jarmily Novotné mladé české pěvkyni, kterou předáváme také jménem George Daubka, jako pokračování jednoho z nejvýznamnějších odkazů legendární pěvkyně.

Cenu Jarmily Novotné nejlépe umístěné české pěvkyni ve 3. kole jsme udělili také při 54. ročníku soutěže. Její novou laureátkou je sopranistka 
Eva Kývalová.

Vítězce jsme cenu předali během slavnostního koncertu finalistů v Karlovarském městském divadle v pátek 15. listopadu 2019. Cena její držitelce nabízí možnost účinkovat na některém z projektů Festivalu Jarmily Novotné v příštích deseti letech a také získává bezplatnou účast na Interpretačních kurzech v Litni, které se uskuteční v srpnu 2020 v liteňském zámeckém areálu.

Jméno Evy Kývalové pro nás zdaleka není neznámým. Eva se již dvakrát v předešlých letech zúčastnila Interpretačních kurzů v Litni, a tak její nesporné pěvecké kvality můžeme jen potvrdit. V soutěži získala rovněž 2. cenu v kategorii OPERA.

© Jan Borecký