Interpretační kurzy v Litni 2018

pod vedením Martiny Jankové
a Markéty Cukrové

5. ročník Interpretačních kurzů v Litni se setkal s koncepční obměnou. Kurzy poprvé vedla naše čelní sopranistka Martina Janková ve spolupráci se specialistkou na barokní zpěv Markétou Cukrovou, která se do Litně vrátila podruhé. Frekventanti kurzů tak získali příležitost ke studiu širšího repertoárového spektra v novém lektorském obsazení. Korepetitorem letošních kurzů byl Tomáš Krejčí.

Novinkou bylo rovněž ojedinělé pojetí závěrečného koncertu, který se odehrál na různých místech pod širým nebem v zámeckém parku a měl režírovanou podobu. Koncert ve formě takzvaného „pasticcia“ získal svůj tvar pod dohledem operního režiséra Marka Mokoše, který se navíc po dobu konání kurzů s frekventanty podělil  o své zkušenosti v oblasti herectví.

Interpretační kurzy v Litni 2018 se uskutečnily v termínu 20.–24. srpna v zámeckém areálu v Litni s tradičním společným závěrečným koncertem v podvečer 24. srpna. Na programu byl tentokrát ryze mozartovský repertoár

Jak koncert probíhal, se dočtete v článku Interpretační kurzy v Litni 2018 poprvé nabídly inscenovaný koncert v zámeckém parku.