Přednášky o Jarmile Novotné ve filmu

Frasquita

9. února 2016 se uskutečnila přednáška o životě a kariéře Jarmily Novotné, jejíž součástí byl blok věnovaný Jarmile Novotné ve filmu vedený filmovou historičkou Markétou Nedvědovou. Představeny byly nejznámější role pěvkyně, která se občas stávala i herečkou, spolu s původními ukázkami z filmů, v nichž si zahrála. Přednáška se konala v rámci Putovní výstavy o životě Jarmily Novotné s názvem Jarmila Novotná: Operní diva Muzeu Českého krasu v Berouně.

18. listopadu a 9. prosince 2015 se v Obecním domě ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem uskutečnily přednášky Jarmila Novotná ve filmu a v televizi, které rovněž připravila filmová odbornice Markéta Nedvědová. Tyto přednášky byly součástí doprovodného programu výstavy Jarmila Novotná: Operní diva, která se v prostorách Obecního domu konala od 9. září 2015 do 4. ledna 2016.

Prezentacím o filmové kariéře Jarmily Novotné předcházel více než roční výzkumný projekt Markéty Nedvědové, který byl realizován s podporou naší neziskové organizace.