První výstava originálních kostýmů Jarmily Novotné v České republice

Novotna.Traviata.Violetta.043.1AV rámci Festivalu Jarmily Novotné 2015 připravil Zámek Liteň, z.s. ve spolupráci s Metropolitní operou v New Yorku, Národní galerií v Praze a Obecním domem jedinečnou výstavu operních kostýmů Jarmily Novotné. Metropolitní opera vůbec poprvé do České republiky zapůjčila kostýmy ze svého depozitáře, které si pro své role Cherubína, Oktaviána, Prodané nevěsty či Violetty nechala šít Jarmila Novotná a bezpočtukrát v nich stála na scénách Metropolitní opery a dalších světových operních domů.

Vystava kostymuUnikátní výstava v Obecním domě v Praze se konala od 9. září 2015 až do 4. ledna 2016 a přiblížila působení Jarmily Novotné v Metropolitní opeře v New Yorku, role, které během svého šestnáctiletého působení na této operní scéně ztvárnila, i samotné kostýmy. Exponáty z majetku Metropolitní opery doplnily předměty muzejní sbírky Jarmily Novotné a rodu Daubků.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 9. září v Obecním domě v rámci slavnostního večera společně s křtem první monografie o Jarmile Novotné.  Během necelých čtyř měsíců ji vidělo na 13 000 zájemců a těšila se zájmu médií.