Reedice pamětí Jarmily Novotné

Byla jsem šťastná (2014)

Vzpomínková kniha Byla jsem šťastná, která svým pozitivním titulem dokonale vystihuje osobnost naší operní pěvkyně Jarmily Novotné, vyšla v roce 1991. Její publikace zaznamenala obrovský ohlas a brzy bylo přichystáno vydání nové.

Kniha dává bezprostředním způsobem nahlédnout do životního příběhu Jarmily Novotné a její rodiny, který je kvůli historickým okolnostem plný nečekaných zvratů a dramatických okamžiků. Podrobně mapuje její divadelní kariéru od počátků v Národním divadle, kdy jako sedmnáctiletá ztvárnila Mařenku v Prodané nevěstě, přes úspěchy ve Veroně, Berlíně, Vídni či Paříži až po dlouhých 16 sezón v Metropolitní opeře v New Yorku. Dotýká se politické situace, popisuje setkání s nejvýznamnějšími osobnostmi uměleckého i politického světa.

Kniha je dosud jediným uceleným pramenem pro bližší poznání Novotné a její kariéry. Původní náklad je zcela rozebrán a poptávka po knize díky osvětovým aktivitám Zámku Liteň, z.s. (festival, výstavy, přednášky, vydání CD) stoupá.

Nová reedice respektuje původní text, který editor Jiří Králík doplnil obsáhlým rejstříkem. Ten je sám o sobě vhledem do úžasné spleti jmen a míst, které s Novotnou souvisejí.

Bonusem nového vydání je i lepší grafická úroveň obrazové přílohy, dále seznam všech publikovaných i nevydaných nahrávek, a nechybí kompletní soupis operních a filmových rolí a anglické resumé.

Knihu si můžete zakoupit v našem e-shopu.