Fotografický a filmový materiál

Vedle Jarmily Novotné se nezisková organizace Zámek Liteň, z.s. rozhodla v roce 2016 podpořit další všeobecně známou a významnou, avšak dosud žijící a tvořící osobnost, kterou je pan Jiří Suchý. U příležitosti jeho 85. narozenin se tak stala producentem dokumentárního filmu s titulem Jiří Suchý: Moje souboje a boje, který byl premiérován během trojice slavnostních večerů 30. září, 1. a 2. října 2016 v pražském divadle Semafor.

V upomínku na slavnostní komponovaný večer, na němž byla představena a pokřtěna první monografie o Jarmile Novotné s názvem Baronka v opeře spisovatele Pavla Kosatíka, vznikl dokumentární film kreativního producenta Vojtěcha Kopeckého. Večer se uskutečnil 9. září 2015 v Obecním domě v Praze.

Díky spolupráci Zámku Liteň, z.s. s mladým filmovým tvůrcem Kryštofem Raškou si můžeme prostřednictvím filmu připomínat Závěrečný koncert mistrovských kurzů, který se odehrál 26. srpna 2015 v historické budově Čechovny v Litni.

V roce 2014 jsme iniciovali a podpořili vznik dokumentárního filmu Vojtěcha Kopeckého s názvem Galakoncert (2014) o přípravách jedinečného open air galakoncertu, který se uskutečnil  30. 8. 2014 v Litni.

Apollo a Dafné (2013) je název operního představení, které jsme uspořádali pod otevřeným nebem v zámeckém areálu v prostranství grotty, i jeho filmového záznamu. Jeho režisérem a tvůrcem myšlenky představení uspořádat je Gonzalo X. Ruiz.

V roce 2013 vznikl pod režijním dohledem Kryštofa Rašky filmový záznam Galakoncertu (2013), který jsme uspořádali v zámeckém areálu v Litni.

Zámek Liteň, z.s. v roce 2013 podpořil vznik studentského dokumentu – Filmu o vzniku Festivalu Jarmily Novotné autorského týmu Kryštof Raška – Václav Michovský.

Do budoucna bychom rádi přistoupili k výzkumu a zejména prezentaci fotografického a filmového materiálu spojeného s životem a kariérou Jarmily Novotné, členů rodu Daubků a taky materiálu dokumentujícího historii a současnost liteňského panství.

 

Videa a dokumentární filmy mapující naše aktivity můžete zhlédnout v sekci Video.