Pěvecké kurzy v Litni

Protože si loňské pěvecké kurzy získaly velký ohlas díky návštěvě proslulé holandské pěvkyně a mentorky Margreet Honig, ale také díky lektorskému spojení s výtečnou sopranistkou Simonou Houda Šaturovou, neváhali jsme jejich účast zopakovat i v tomto roce. Dámské duo doplní operní režisér Marek Mokoš, který také již navštívil naše kurzy jako lektor v roce 2018.

V pořadí 9. kurzy se uskuteční mezi 14. a 18. červnem a budou výjimečné rovněž exkluzivní spoluprací s Operním studiem Slovenského národního divadla, jehož členové budou zároveň účastníky kurzů. Tématem bude raný romantismus. Dějištěm tradičního závěrečného koncertu se stane v podvečer 18. června zámecký park. 

Scénický open air koncert s názvem Dotek lásky nabídne árie raného romantismu ve scénických obrazech zachytávajících doteky lásky, které jsou inspirované verši Sonetů W. Shakespeara. Vstupenky v ceně 500 Kč (1. kategorie) a 300 Kč (2. kategorie) je možné objednat na emailu tickets [at] zamekliten [dot] cz nebo na telefonním čísle 737 650 497. Koncert začíná v 18 hodin.

Letošní pěvecké kurzy se konají ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze.