Koncerty mladých pěvců


Pražskojarním koncertem s hvězdným basbarytonistou Adamem Plachetkou, jenž uvedl ve vyprodané Dvořákově síni Rudolfina své mladší kolegyně a kolegy, započal 4. ročník Festivalu Jarmily Novotné. V rámci jubilejního 70. mezinárodního hudebního festivalu zazpívala na koncertu s podtitulem Pocta Jarmile Novotné v Plachetkově společnosti čtveřice mladých pěvců operní árie od Mozarta, Cimarosy, Donizettiho, Rossiniho a Belliniho. Koncert se konal v sobotu 23. května za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Tomáše Braunera.

„Loňský úspěch, který zaznamenal open air koncert Pocta Jarmile Novotné na zámku v Litni, vystřídal další úspěch v podobě letošní spolupráce s věhlasným festivalem Pražské jaro, jíž si velice vážíme. Právě podpora pěvců na počátku umělecké kariéry byla jednou z aktivit Jarmily Novotné a záměrem Zámku Liteň, z.s. je tímto navázat na její odkaz. Ve Dvořákově síni Rudolfina vládla nezapomenutelná atmosféra během koncertu, stejně jako po něm. Sólisté sklidili mohutný aplaus, publikum děkovalo vestoje,“ líčí Ivana Leidlová, ředitelka Festivalu Jarmily Novotné a předsedkyně Zámku Liteň, z.s., který pečuje o odkaz této proslulé operní pěvkyně od počátku roku 2012.

Audiozáznam koncertu odvysílá Český rozhlas 16. června od 20 hodin na stanici Vltava. Videozáznam je možné zhlédnout pod odkazem zde. Nejzajímavější okamžiky, rozhovory a postřehy z uveřejnila ČT v pořadu Echo Pražského jara.