Dokument Olgy Sommerové
o Jiřím Suchém

Po třech letech se vracíme k osobnosti pana Jiřího Suchého. Společně s Českou televizí a ARINA film production jsme se stali koproducenty nového dokumentu o jeho profesním, ale především osobním životě s pracovním názvem Legenda Suchý. Celovečerní film vzniká v režii Olgy Sommerové, role kameramanky se ujala Olga Špátová. O uvedení premiéry budeme informovat. Dokument byl částečně natáčen i v Litni, kde připravujeme také jeho speciální projekci.

O Jiřím Suchém byly už v minulosti natočeny filmy, které se zaměřovaly spíše na konkrétní mezníky jeho divadelní tvorby. Film Legenda Suchý se bude více věnovat umělcovu životu. Hlavním cílem je vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl doposud prezentován. Film bude obsahovat archivní záběry, současnou tvorbu, situace z osobního života i autentické výpovědi.

V současné chvíli už natáčení skončilo a na řadu přichází střižna a postprodukce. K tomu, aby se snímek k divákům dostal v té nejlepší kvalitě, potřebují tvůrci aktuálně již jen potřebné finance. Proto k dnešnímu dni spustili sbírku na crowdfundingovém serveru Hithit.cz: https://www.hithit.com/cs/project/5393/jiri-suchy-dokumentarni-film

„Chci film dokončit v kvalitě, kterou jsem si předsevzala a kterou si Jiří Suchý zaslouží. Proto zvu všechny, kterým Jiří Suchý svými písněmi a divadelní tvorbou přinesl do života radost a naději, aby tento dokumentární film podpořili,“ prohlašuje na Hithitu režisérka snímku Olga Sommerová.

Pro přispěvatele je připravená celá řada atraktivních odměn jako například filmový plakátlimitované DVD s podpisem Jiřího Suchého nebo vstupenky na předpremiéru či premiéru, projekce s tvůrci filmu. Skalní fanoušci si dále mohou zakoupit třeba vstupenky na exkluzivní divadelní představení Jiřího Suchého v Semaforu nebo na brunch s Jiřím Suchým a tvůrci filmu.

Tiskovou zprávu k filmu a kampani si můžete přečíst zde.