Dokument Olgy Sommerové
o Jiřím Suchém

Po třech letech se vracíme k osobnosti pana Jiřího Suchého. Společně s Českou televizí a ARINA film production jsme se stali koproducenty nového dokumentu o jeho profesním, ale především osobním životě s pracovním názvem Legenda Suchý. Celovečerní film vzniká v režii Olgy Sommerové, role kameramanky se ujala Olga Špátová. O uvedení premiéry budeme informovat. Dokument byl částečně natáčen i v Litni, kde připravujeme také jeho speciální projekci.

O Jiřím Suchém byly už v minulosti natočeny filmy, které se zaměřovaly spíše na konkrétní mezníky jeho divadelní tvorby. Film Legenda Suchý se bude více věnovat umělcovu životu. Hlavním cílem je vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl doposud prezentován. Film bude obsahovat archivní záběry, současnou tvorbu, situace z osobního života i autentické výpovědi.

Natáčení je již dokončeno a na řadu přichází střižna a postprodukce. K tomu, aby se snímek k divákům dostal v té nejlepší kvalitě, jsou potřeba již jen potřebné finance. Proto jeho tvůrci spustili sbírku na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, v níž vybrali 542 522 Kč, což je o více než 67 tisíc Kč nad stanovený limit.

Olga Sommerová s týmem tvůrců tak díky této pomoci může film dotvořit v kvalitě, jakou si zaslouží a přispěvatelé, jimž Jiří Suchý díky své tvorbě přinesl do života radost a naději, se ještě k tomu potěšili zajímavými dárky. 

Pro přispěvatele byla připravena celá řada atraktivních odměn, jako například filmový plakát, limitované DVD s podpisem Jiřího Suchého nebo vstupenky na předpremiéru či premiéru, projekce s tvůrci filmu. Skalní fanoušci si dále mohli zakoupit třeba vstupenky na exkluzivní divadelní představení Jiřího Suchého v Semaforu nebo na brunch s Jiřím Suchým a tvůrci filmu.

Tiskovou zprávu k filmu a kampani si můžete přečíst zde.