ZUŠ Open

V sobotu 3. října se podruhé otevřel zámecký areál v Litni přehlídce základních uměleckých škol Středočeského kraje s názvem ZUŠ Open. 4. ročník celostátního projektu, jenž oslavuje unikátní systém základního uměleckého vzdělávání, si po loňských ohlasech podruhé vybral za své dějiště právě Liteň.

Pestrý program odstartoval ve 14.30 hodin a odehrál se v zámeckých prostorách i v parku. Návštěvníci se těšili z populárních a muzikálových melodií, jazzu a swingu, výtvarných workshopů, byla pro ně připravena výstava, matiné s klasickou hudbou i večerní koncert mladých talentovaných umělců. To vše v režii žáků a pedagogů základních uměleckých škol Středočeského, Plzeňského, Pardubického kraje i Prahy.

Heslem letošního ročníku happeningu ZUŠ Open bylo ZUŠ Open pomáhá. Základní umělecké školy tak chtěly prostřednictvím umění mladé generace upozornit na potřebu společenské odpovědnosti a výchovy k ní. A tak v duchu této myšlenky byl věnován výtěžek z dobrovolného vstupného pro podporu opravy historických Božích muk v Litni v blízkosti kostela a zámeckého areálu a podpořil tak rozvoj regionu.

Kompletní program je ke stažení zde.

Tiskovou zprávu si přečtěte zde.

 

PROGRAM:

14:30–16:30
atraktivní hudební program v zámeckém parku (populární a muzikálové melodie, jazz, swing)

16:30
odpolední matiné v Čechovně s klasickou hudbou

17:15–17:15
sala terrena: umění žije!

18:30
večerní hudební soaré v Čechovně

Tematické výstavy výtvarných děl v zámeckém parku