Eliška Hašková Coolidge

Eliška Hašková Coolidge se narodila v Praze. V roce 1946 emigrovala do Spojených států amerických a po dvaceti sedmi letech práce pro americkou vládu se vrátila do vlasti spravovat restituovaný rodinný majetek.
Paní Coolidge je nezávislou konzultantkou (Coolidge Consulting Services) v Praze a Washingtonu. Coolidge Consulting Services se specializuje na záležitosti související s poradenstvím v oblasti protokolárních a personálních otázek, imagemaking, public relations.

Před svým návratem do České republiky byla paní Coolidge zaměstnána devět let ve vysokých funkcích na ministerstvu zahraničních věcí USA. Pracovala jako alternující zástupce v Organizaci amerických států. Jako zástupkyně ředitele protokolu USA paní Coolidge plánovala a koordinovala veškeré oficiální aktivity pořádané na ministerstvu zahraničních věcí ministrem zahraničních věcí nebo viceprezidentem USA.
Paní Coolidge pracovala osmnáct let v Bílém domě jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů. Během tohoto období založila, organizovala a řídila Kancelář prezidentských zpráv jako její ředitelka. Paní Coolidge se v současnosti podílí na činnosti obecně prospěšných organizací. Je místopředsedkyní nadačního fondu Plaváček, členkou představenstva Klubu mecenášů Národního divadla TRIGA, působí v Americké obchodní komoře a ve správní radě Amerického institutu pro politické a ekonomické systémy (AIPES).

Comments are closed.