Festival 2020

V roce 2020 pořádá Zámek Liteň, z.s.
9. ročník Festivalu Jarmily Novotné.

 

LITEŇSKÉ HORNOVÉ DNY A KONCERT S RADKEM BABORÁKEM A HOSTY
Vzhledem k současné situaci jsme přistoupili k rozhodnutí ZRUŠIT Liteňské hornové dny včetně koncertu LESNÍ ROH NA ZÁMKU – Radek Baborák a jeho hosté. Děkujeme za pochopení.

ZUŠ OPEN
Vzhledem k současné situaci se přehlídka v jarním termínu neuskuteční.


FOTOGRAFICKÉ KURZY S TONO STANEM
Věhlasný fotograf Tono Stano navštíví liteňský zámecký areál, kde povede fotografické kurzy s názvem „Figura a světlo“. Jak sám název napovídá, kurzy budou zaměřeny na focení figury v různých světelných podmínkách. Termín je aktuálně v řešení.


PĚVECKÉ KURZY V LITNI 2020 A ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Pěvecké kurzy v Litni 2020 nabídnou ve dnech 22.–27. srpna výuku hlasové a dechové techniky pod vedením naší přední mezzosopranistky Markéty Cukrové a pedagožky HAMU, docentky Heleny Kaupové. Opět nebude chybět společný závěrečný koncert, který zve k poslechu 27. srpna. Vstupenky v prodeji.

 

Festival Jarmily Novotné 2020 se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.

 

SLAVNOSTNÍ KOMPONOVANÝ VEČER 9. ZÁŘÍ 2015

Novotna, Jarmila Violetta La Traviata ASela

 

4. ročník Festivalu Jarmily Novotné vyvrcholil slavnostním večerem u příležitosti křtu historicky první monografie o Jarmile Novotné spisovatele Pavla Kosatíka a otevřením výstavy originálních operních kostýmů Jarmily Novotné zapůjčených vůbec poprvé do České republiky pro tuto příležitost z archivu Metropolitní opery v New Yorku.

Od 18.30 hodin proběhla vernisáž výstavy v prostorách výstavy ve foyer 2. patra Obecního domu a poté od 19.30 hodin v Sladkovského sálu komponovaný program – moderovaná diskuze s autorem knihy Pavlem Kosatíkem. V hudební části pak přednesla nejslavnější árie Jarmily Novotné renomovaná sopranistka Kateřina Kněžíková za klavírního doprovodu Davida Švece. O průvodní slovo se postarala moderátorka Martina Kociánová, režijního vedení se ujal známý režisér, choreograf a scenárista Michal Caban. Večera se zúčastnil rovněž syn Jarmily Novotné George Daubek. Slavnostní komponovaný večer zachycuje dokumentární film, jehož autorem je kreativní producent Vojtěch Kopecký.