Pěvecké kurzy v Litni 2020 pod vedením Markéty Cukrové a Heleny Kaupové

Pěvecké kurzy v Litni 2020 budou klást důraz na výuku hlasové a dechové techniky. Účastníky po roční odmlce povede zkušená mezzosopranistka Markéta Cukrová, která si je vědoma významu zdokonalování se v této oblasti a při svých lekcích na ni klade důraz. Ke spolupráci si přizve pedagožku HAMU, docentku Helenu Kaupovou. S mladými pěvkyněmi a pěvci se tak společně zaměří zejména na správný pěvecký postoj, dýchání, artikulaci, zásady při vytváření různých typů tónů i na hlasovou hygienu. Prostor bude věnován řešení konkrétních technických problémů v repertoáru. Doporučeným studijním okruhem bude tvorba Gioacchina Rossiniho a období italského belcanta. Korepetice se ujme klavírista Ahmad Jafar Hedar.

Doprovodný program nabídne přednášku o foniatrii uznávané odbornice MUDr. Jitky Vydrové i lekci správného dýchání z hlediska lektorky cvičení pilates Renaty Sabongui. Téma dále doplní přednáška muzikoložky Dity Hradecké.

7. ročník pěveckých kurzů se uskuteční v zámeckém areálu v Litni v termínu od 22. do 27. srpna a vyvrcholí oblíbeným závěrečným koncertem 27. srpna od 18 hodin. Vystoupí účastníci kurzů za podpory obou lektorek. Koncert podle možností pozve k poslechu do zámeckého parku, nebo do sálu Čechovny.

Vstupenky na koncert je možné zarezervovat a zakoupit na adrese tickets [at] zamekliten [dot] cz nebo na telefonním čísle 724 880 826. Cena vstupenky je 300 Kč.


PRO ÚČASTNÍKY KURZŮ

Kurzy jsou určeny pro studenty a absolventy uměleckých škol a profesionální pěvce.
Doporučený studijní okruh: Rossini, období italského belcanta
Kurzy budou probíhat v zámeckém areálu v Litni (cca 30 km od Prahy), kde bude zajištěno i ubytování. Cena za aktivní účast je 8500,- Kč včetně ubytování.
Přihlásit se je možné i k pasivní účasti. Cena je 500 Kč / den bez ubytování.

Uzávěrka přihlášek k aktivní účasti: 19. 6. 2020

Přihlášky zasílejte elektronickou cestou na adresu michaela [dot] tuckova [at] zamekliten [dot] cz

Přihláška je ke stažení zde.

Informační leták stáhněte zde.