Závěrečný koncert interpretačních kurzů v Litni zve na pěvkyně Kateřinu Kněžíkovou a Markétou Cukrovou a na nezapomenutelnou atmosféru zdejšího zámku

Účastnice mistrovských kurzů 2015 s Kateřinou KněžíkovouTaké 5. ročník Festivalu Jarmily Novotné, který pořádá nezisková organizace Zámek Liteň, z.s., láká mladé pěvecké naděje k účasti na interpretačních kurzech do někdejšího sídla světoznámé pěvkyně – do zámeckého areálu v Litni a zve na jejich závěrečný koncert. Vybraní účastníci kurzů, které jsou letos třetími v řadě, dostanou příležitost strávit mezi 15. a 19. srpnem neopakovatelný čas ve společnosti čelních osobností operního oboru – sólistky Národního divadla, skvělé sopranistky Kateřiny Kněžíkové, vyhledávané specialistky na barokní zpěv, mezzosopranistky Markéty Cukrové a šéfkorepetitora Národního divadla Zdeňka Klaudy a studovat preferovaný repertoár v oblasti klasického či barokního zpěvu.

 Interpretační kurzy 2016 jako tradičně vyvrcholí společným koncertem jejich absolventů s oběma lektorkami za doprovodu klavíru, a to v pátek 19. srpna od 18 hodin. Jeho dějištěm se příznačně stane jeden z historických objektů zámeckého areálu – budova Čechovny, kde strávila se svou rodinou několik šťastných let právě Jarmila Novotná a před ní část svého dětství spisovatel Svatopluk Čech. Sálem Čechovny během koncertu zazní vybrané skladby studovaného repertoáru letošních účastníků. Tato událost Festivalu Jarmily Novotné 2016 je zároveň jedinečným momentem, kdy se opět letos otevře zámecký areál širší veřejnosti a s ním i zámecký park, jehož půvaby nejvíce vynikají právě v letních měsících.

Vstupenky na Závěrečný koncert interpretačních kurzů je možné rezervovat a zakoupit na emailu tickets [at] zamekliten [dot] cz nebo na čísle 724 880 826. Cena dobročinné vstupenky je 300,- Kč. Z důvodu omezené kapacity míst v sále doporučujeme včasné provedení rezervace.

Interpretační kurzy 2016 se letos podruhé konají ve spolupráci s Hudební a taneční fakultou Akademie múzických umění v Praze.

Comments are closed.