Putovní výstava o životě Jarmily Novotné míří do Liberce a zve vás na vernisáž!

Putovní výstava o životě Jarmily Novotné s názvem Jarmila Novotná: Operní diva, která probíhá od počátku roku 2016, má před sebou čtvrté pokračování. Po celý měsíc duben ji budou moci zhlédnout občané a návštěvníci města Liberec ve vyhlášeném Knihkupectví a antikvariátu Fryč v Pražské ulici. Zámek Liteň, z.s. je jejím spolupořadatelem.

Expozice návštěvníkům nabídne velkoformátové fotografie původních portrétů Jarmily Novotné v jejích nejoblíbenějších rolích, ale také fotografie operních kostýmů, v nichž diva kdysi oslňovala a o které dodnes pečují v archivu Metropolitní opery v New Yorku. Souvislosti její kariéry a života pak ozřejmí přehledná časová osa. Připomeňme, že originály kostýmů zapůjčených z MET jsme představili v roce 2015 na výstavě v Obecním domě.

Expozice bude slavnostně zahájena vernisáží s doprovodným program ve čtvrtek 5. dubna. Večer bude inspirovaný první knižní monografií o Jarmile Novotné s názvem Baronka v opeře spisovatele Pavla Kosatíka. Jako hlavní host se představí vedoucí Redakce vážné a jazzové hudby ČRo Vltava, muzikoložka Dita Hradecká, která ve své přednášce seznámí s životními osudy i uměleckou dráhou Jarmily Novotné. S výběrem árií, které kdysi Jarmila Novotná zpívala, vystoupí za klavírního doprovodu sopranistka Tereza Hořejšová.
Program začne v 18 hodin, vstupné činí 80 Kč, snížené 40 Kč. V ostatní dny je vstup na výstavu volný. Další informace jsou k nalezení na webových stránkách antikvariat-fryc.cz.

Jste srdečně zváni!

Comments are closed.