Písňové studánky Martiny Jankové budou vyvrcholením letošního festivalu. Vstupenky jsou již vyprodány!

Písňovým recitálem jedné z našich nejuznávanějších pěveckých současnic Martiny
Jankové
vyvrcholí 7. ročník Festivalu Jarmily Novotné 2018.

Podobně jako kdysi Jarmila Novotná podporovala zpěvem svou vlast, navrátí se sopranistka žijící ve Švýcarsku do své domoviny, aby jí v janáčkovské lidové hudební poezii vzdala svůj hold. Její vystoupení bude současně symbolickou oslavou skladatele Leoše Janáčka, jehož 90. výročí úmrtí připadá právě na letošek.

Slavnostní koncert s názvem Písňové studánky Martiny Jankové se uskuteční 9. září v sále barokní Čechovny v areálu zámku Liteň a představí se na něm také renomovaný klavírista Ivo Kahánek, který Martinu Jankovou doprovodí. Atmosféru moravského folklóru pak dotvoří těleso Ensemble FLAIR.

„Vyrůstala jsem jak v Orlové, tak v blízkosti Hukvald – ve Frýdlantě, kde jsem již jako 4 letá vystoupila veřejně s cimbálovkou Kotkových, tradiční rodinou hudebníků a sběratelů lašských písní, ke kterým se sám Janáček vydal v roce 1906 pro písně do svých sbírek. Proto má velká afinita k moravským lidovým písním a mnou vypracovaný koncept „Janáčkovy studánky“. V Litni budeme presentovat jak původní formu Lašské lidové písně s cimbálem, tak i její kongeniální Janáčkovy úpravy s Ivo Kahánkem – velkým Janáčkovským specialistou, se kterým jsme tyto písně natočili pro Supraphon. Sama se cítím s Lašskem velmi spjata a je to region, který velmi miluji,“ líčí příběh vzniku svého recitálu Martina Janková.

Koncert začíná v 19.30 hodin a předchází mu číše vína v zámeckém parku. Vstupenky jsou již vyprodány, prosíme, již neprovádějte další rezervace!

 

 

 

Comments are closed.