Festival 2020

V roce 2020 pořádal Zámek Liteň, z.s.
9. ročník Festivalu Jarmily Novotné.

 

LITEŇSKÉ HORNOVÉ DNY A KONCERT S RADKEM BABORÁKEM A HOSTY
Vzhledem k současné situaci jsme přistoupili k rozhodnutí ZRUŠIT Liteňské hornové dny včetně koncertu LESNÍ ROH NA ZÁMKU – Radek Baborák a jeho hosté. Děkujeme za pochopení.

ZUŠ OPEN
3. října se podruhé otevřel zámecký areál v Litni přehlídce základních uměleckých škol Středočeského kraje s názvem ZUŠ Open. Nabídl bohatý program v podobě hudby, tance, divadla, výstav či workshopů.

 

FOTOGRAFICKÝ KURZ S TONO STANEM
Věhlasný fotograf Tono Stano navštívil ve dnech 18.–20. září liteňský zámecký areál, kde vedl zážitkový fotografický kurz s názvem „Figura a světlo“. Jak sám název napovídá, kurz byl zaměřen na focení figury v různých světelných podmínkách. 


PĚVECKÉ KURZY V LITNI 2020 A ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Pěvecké kurzy v Litni 2020 nabídly ve dnech 22.–27. srpna výuku hlasové a dechové techniky pod vedením naší přední mezzosopranistky Markéty Cukrové a pedagožky HAMU, docentky Heleny Kaupové. Opět nechyběl společný závěrečný koncert, který potvrdil, že pomyslná laťka liteňských kurzů se zvedá stále nahoru.

 

Festival Jarmily Novotné 2020 se konal pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.

 

Festival 2012

Brožura 1. ročníku Festivalu Jarmily Novotné:

FJN_brozura_2012_cz-1

První ročník Festivalu Jarmily Novotné přinesl tyto zásadní skutečnosti:

  • Po 65 letech se na zámek Liteň vrátili členové rodu, který byl z místa vyhnán, a aktivně se zapojili do organizace akce
  • Po 20 letech byly zámek a hrobka rodiny Daubkových otevřeny pro veřejnost
  • Poprvé v Evropě zazněla Orchestrální suita č. 2 h moll BWV 1067 J. S. Bacha v nově objevené původní verzi pro hoboj (projekt hobojisty Gonzala X. Ruize, profesora na Juilliard School v New Yorku, který byl za nahrávku nominován na Grammy v roce 2010)
  • Liteňský zámek a festival se napojil na Mezinárodní pěveckou soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech účinkováním Alžběty Vomáčkové, nositelky Ceny Jarmily Novotné