Festival 2020

V roce 2020 pořádá Zámek Liteň, z.s.
9. ročník Festivalu Jarmily Novotné.

 

LITEŇSKÉ HORNOVÉ DNY A KONCERT S RADKEM BABORÁKEM A HOSTY
Vzhledem k současné situaci jsme přistoupili k rozhodnutí ZRUŠIT Liteňské hornové dny včetně koncertu LESNÍ ROH NA ZÁMKU – Radek Baborák a jeho hosté. Děkujeme za pochopení.

ZUŠ OPEN
Vzhledem k současné situaci se přehlídka v jarním termínu neuskuteční.


FOTOGRAFICKÉ KURZY S TONO STANEM
Věhlasný fotograf Tono Stano navštíví liteňský zámecký areál, kde povede fotografické kurzy s názvem „Figura a světlo“. Jak sám název napovídá, kurzy budou zaměřeny na focení figury v různých světelných podmínkách. Termín je aktuálně v řešení.


PĚVECKÉ KURZY V LITNI 2020 A ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Pěvecké kurzy v Litni 2020 nabídnou ve dnech 22.–27. srpna výuku hlasové a dechové techniky pod vedením naší přední mezzosopranistky Markéty Cukrové a pedagožky HAMU, docentky Heleny Kaupové. Opět nebude chybět společný závěrečný koncert, který zve k poslechu 27. srpna. Vstupenky v prodeji.

 

Festival Jarmily Novotné 2020 se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.

 

Festival 2012

Brožura 1. ročníku Festivalu Jarmily Novotné:

FJN_brozura_2012_cz-1

První ročník Festivalu Jarmily Novotné přinesl tyto zásadní skutečnosti:

  • Po 65 letech se na zámek Liteň vrátili členové rodu, který byl z místa vyhnán, a aktivně se zapojili do organizace akce
  • Po 20 letech byly zámek a hrobka rodiny Daubkových otevřeny pro veřejnost
  • Poprvé v Evropě zazněla Orchestrální suita č. 2 h moll BWV 1067 J. S. Bacha v nově objevené původní verzi pro hoboj (projekt hobojisty Gonzala X. Ruize, profesora na Juilliard School v New Yorku, který byl za nahrávku nominován na Grammy v roce 2010)
  • Liteňský zámek a festival se napojil na Mezinárodní pěveckou soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech účinkováním Alžběty Vomáčkové, nositelky Ceny Jarmily Novotné